ورود / ثبت نام

رونمایی از مدالیون(سکه یادبود) میش مرغ

  • سه شنبه 16 خرداد 1402 | 16:20
  • رونمایی از مدالیون(سکه یادبود) میش مرغ
    3.5 از 5 بوسیله 10 رای
    |
رونمایی از مدالیون(سکه یادبود) میش مرغ

صنایع دستی پرنیا در ایفای مسئولیت اجتماعی خویش و در ادامه تلاش برای نمایاندن اهمیت گونه های جانوری و گیاهی در محیط زیست و افزایش دانش و آگاهی مردم و جلب مشارکت همگان برای حفظ گونه های نادر اعم از جانوران و گیاهان، این بار به سراغ میش مرغ رفته است تا نظر هموطنان را به ضرورت حفظ یکی از نادرترین گونه های پرندگان موجود جلب کند.

میش مرغ و خطر انقراض

میش مرغ سنگین ترین پرنده ای هست که قدرت پرواز دارد و یکی از نادرترین پرندگان در طبیعت ایران است. میش مرغ در فهرست گونه های در معرض خطر اتحادیه جهانی حفاظت (موسوم به فهرست سرخ) در وضعیت "آسیب پذیر" قراردارد اما وضعیت آن در ایران، طی سالهای گذشته به دلیل محدود شدن زیستگاه های طبیعی، شکار بی رویه و اختلال در مناطق زیست و تخمگذاری آن، در معرض تهدید انقراض قرار گرفته است و به دلیل کاهش شدید جمعیت نگران کننده است. به همین دلیل یکی از جاندارانی است که سازمان حفاظت از محیط زیست برای حفاظت و بقای آن، برنامه عمل ویژه و بلند مدت تهیه کرده و در حال آجرای آن است.

  میش مرغ میش مرغ سنگین ترین پرنده ای که قدرت پرواز دارد

 

کتاب هنری محصول کلکسیونی میش مرغ

کتاب هنری این محصول ارزشمند به اهتمام آقای رحیم پرنیا و سرکار خانم هدیه تهرانی به عنوان مدیر هنری و نویسندگان کتاب اقایان : دکتر میر سعید نیکزاد و حمیدرضا میرزاده  به دو زبانه فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده است.

 

    مدالیون(سکه یادبود) میش مرغ

 

مدالیون (سکه یادبود) طلا و نقره میش مرغ

و با تلاش تیم حرفه ای و هنری صنایع دستی پرنیا مدالیون میش مرغ از جنس طلا و نقره تولید گردیده است که طی مراسمی  به همراه کتاب هنری این اثر ارزشمند رونمایی می گردد.

 

مراسم رونمایی مدالیون (سکه یادبود) میش مرغ

مراسم رونمایی از این اثر هنری  با حضور مدیر عامل موزه تمبر طلا و نقره ایران جناب آقای رحیم پرنیا ، جناب آقای آخوند زاده رئیس انجمن تمبر ایران و جناب آقای نیل فروشان عضو هیات مدیره انجمن تمبر ایران و با حضور جمعی از فعالان حوزه محیط زیست  در موزه تمبرهای طلا و نقره ایران  در تاریخ 21 خردادماه 1402 برگزار می گردد واجرای زنده مراسم بصورت لایو در اینستاگرام برای عموم قابل مشاهده می باشد.

 


  موزه تمبرهای طلا و نقره ایران

 

پیج اینستاگرام خانه سکه ایران
khanesekeiran

در صورت تمایل به مشاوره در مورد خرید محصولات با شماره تلفن 02188314479 تماس بگیرید.  4     +     دو   =


صنایع دستی پرنیا