برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از جدیدترین اخبار و رویدادهای ما ایمیل خود را وارد نمایید

   

صنایع دستی پرنیا

صنایع دستی پرنیا تولید کننده و خالق آثار ارزشمند، برجسته و فاخر فرهنگی و هنری ایرانی است که این آثار شاهکاری بی نظیر و جاودان در عرصۀ فرهنگ و هنر می باشند و همچنین معرف هویت و فرهنگ اصیل ایران هستند.
 صنایع دستی پرنیا با سالها تجربه و به کارگیری آخرین تکنولوژی های روز دنیا به عنوان تنها دارندۀ مجوز ضرب و تولید مدالیون(سکه های یادبود) و شمش¬های نقش برجسته از بیش از 30 سال پیش فعالیت خود را آغاز نمود.ضرب مدالیون(سکه های یادبود) اهدایی به بانک ها تأئیدی بر توانایی منحصر به فرد این مجموعه می باشد.
تمبرهای فاخر رسمی جمهوری اسلامی ایران با طرح های نقش برجسته از جنس طلا و نقره که این مجموعه با مشارکت شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تولید نموده است، برگ زرینی است بر کارنامه فعالیت های ماندگار فرهنگی و هنری صنایع دستی پرنیا که در تاریخ غنی ایران زمین ثبت گردیده است.
این مجموعه در جهت ارائه محصولات تولیدی خود با بالاترین کیفیت اقدام به اخذ گواهینامه استاندارد ISO 9001-2008  و همچنین پروانه علامت استاندارد ملی ایران نمود. هم اکنون تمامی این محصولات که از نظر کیفی تحت نظارت مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می¬باشند با کد t99 تولید شده و به بازار عرضه می¬گردد.

از سوابق مدیریت صنایع دستی پرنیا، جناب آقای رحیم پرنیا:

-بیش از 35 سال فعالیت در حوزه های مختلف صنف طلا و جواهر
- از اعضای مؤسسین و 12سال عضو هیئت امنای بازار
- از اعضای مؤسسین و 8 سال عضو هیئت مدیره انجمن طلای تهران 
- از اعضای مؤسسین و 4 سال عضویت در هیأت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ایران
-تولیدکننده نمونه آثار فرهنگی، چهره ماندگار و هنری در میراث فرهنگی صنایع دستی استان تهران


از فعالیت های مدیریت صنایع دستی پرنیا:

1- برای اولین بار در ایران، طراحی و عرضه سکه آتی در بورس کالا
2- برای اولین بار در ایران، طراحی و اجرای اولین وام طلائی بانک توسعه صادرات به صادرکنندگان طلا (تحویل طلا به جای پول)
3- برای اولین بار در ایران، دارنده مجوز ضرب مدالیون(سکه یادبود) از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
4- برای اولین بار در ایران، ثبت کننده علامت استاندارد برای عیار 995 (شمش خالص) با ماهیت فرهنگی و هنری و اصلاح قانون استاندارد ایران برای محصولات شمش 
5- برای اولین بار در ایران، ثبت، ابداع کننده و تولید کننده تمبرهای فاخر و رسمی جمهوری اسلامی ایران از جنس طلا و نقره
و...

تمبر از جنس طلا و نقره همانند تمبر پستی مستطیل یا مربع شکل است و در حاشیه های این تمبر هم، مانند تمبر پستی دندانه وجود دارد. از ویژگی دیگر آن نقش برجسته بودن است که به سبک سکه ضرب می شود، اما بر خلاف سکه تنها یکرو دارد.این هنر دیرین سینه به سینه و نسل به نسل در بین هنرمندان ایرانی منتقل شده است. تمبرهای فاخر از جنس طلا و نقره بمنظور یادبود مناسبتها و شخصیت های ملی و مذهبی ایران و کشورهای مختلف بطور رسمی طراحی و تولید می شود. این هنر با تلفیق تکنولوژی مدرن و هنر معاصر توانسته است جایگاه ویژه ای در میان کلکسیون داران ایران کسب نماید، بطوریکه تمام آثار تولید شده نایاب و یا کمیاب شده است.
خانه سکه ایران با سابقه 40 ساله در سنت ظریف سازی طلا و با بکارگیری فناوری نوین و هنر ایرانی موفق به نوآوری شگفت در تولید مدالیون(سکه یادبود) گردیده است. خانه سکه ایران تولیدکننده مدالیون(سکه های یادبود) برای شرکتهای معتبر ،سازمانها ، ارگانها و بانکها بوده و جهت تولید مدالیون(سکه های یادبود) برای اولین بار در ایران، دارای مجوز از بانک مرکزی می باشد. این محصولات گرانبها دارای کد استاندارد t99 و دارنده گواهی iso 9001-2008 می باشند و همچنین با مجوز شماره12273- 126 /912 از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری و مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران دارای ماهیت فرهنگی – هنری می باشند.
آثار هنری شامل تابلوهای نقش برجسته و هدایای نفیس می باشند. این آثار هنری خلاقانه، محصولاتی ویژه و منحصر به فرد از جنس طلا و نقره جهت هدایا هستند .مشتریان

بانک صادرات
بانک ملت
بانک سپه
بانک مسکن
بانک سینا
بانک توسعه تعاون
شرکت بلور و شیشه اصفهان
شرکت شوکوپارس
شرکت رنگ سازی سحر
شرکت پاکسان
جوایز و گواهی ها 
Captcha